Miesięczne archiwum: Maj 2017

Indywidualne Mistrzostwa Polski

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych Białymstoku oraz Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Suwałki zakończone .
Niestety naszym zawodnikom nie udało się zdobyć medali na IMP ale świetnie zagrał Karol Dulak zajmując miejsce V , natomiast Emilia i Ola przegrały  , tylko dwoma punktami   o wejście do ósemki z koleżankami, które wywalczyły medal .  Trzeba jednak przyznać, że dużym sukcesem był już sam awans naszych zawodników na Mistrzostwa Polski. Do gier pojedynczych zakwalifikowało się tylko  32 najlepszych singlistów z całej Polski, a do gier podwójnych 24 pary zawodników z całej Polski. Nasi zawodnicy  zdobyli awans : Emilia Szczęch, Aleksandra Słowik , Karol Dulak. Awans można było uzyskać poprzez zdobywanie punktów ze zwycięstw na turniejach ogólnopolskich. To był pierwszy występ Emili i Oli  na Mistrzostwach Polski.

Majówka z Junisem

Dnia 6 maja odbył sie kolejny turniej wojewódzki w badmintonie. Udane starty zawodników z Junisa  podczas turnieju w Szymbarku/koło Gorlic. W zawodach wzięły udział dwie zawodniczki .
Jedna z zawodniczek Oliwia Kostecka   stanęła  na najwyższym podium!! Natomiast Blanka Misiaszek stanęła tuż za podium zajmując czwarte miejsce. Gratulujemy wspaniałego występu!!!

Szczuciński „JUNIS” najlepszy w Małopolsce

29 kwietnia 2017 r. rozegrane zostały po raz pierwszy w Szczucinie Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Badmintonie  z udziałem 16 najlepszych klubów z Małopolski i Podkarpacia.  Województwo małopolskie reprezentowały kluby;  UMKS Junis Szczucin, UKS KSB Kraków, Spartakus Niepołomice, AZSAGH Kraków i UKS Orliki Ropica Polska. Województwo podkarpackie  reprezentowały następujące kluby: Jagiellonka Medyka, UKS Start Widełka, UKS Sokół Ropczyce, UKS Orbitek Straszęcin, UMKS Dubiecko, RKB Rzeszów, UKS MixTeam Tarnowiec, MKS Stal Nowa Dęba, UKSB Volant Mielec i UKS Arka Umieszcz. Podkarpacie wygrało z Małopolską stosunkiem  33 do 22 pkt  Pojedynki półfinałowe i finałowe były wyrównane i stały na bardzo wysokim poziomie. W poszczególnych grach  punkty dla naszego klubu JUNIS zdobyli;

II miejsce Karol Dulak

II miejsce Emilia Szczęch /Aleksandra Słowik

III miejsce Karol Dulak/Szymon Piekarz

Również punkty dla klubu i dla województwa małopolskiego zdobyli nasi zawodnicy; Kacper Jarosz, Bogdan Ewelina i Sebastian Walas zajmując miejsce V.

UMKS Junis Szczucin zdobywając 9 punktów i w rywalizacji klubowej wysunął się na pierwsze miejsce w Małopolsce.