Miesięczne archiwum: Listopad 2016

Kolejne medale badmintonistów

Dnia 23 listopada odbyła się  Małopolska Gimnazjada w badmintonie drużynowym , zorganizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy . Nasi zawodnicy  Junisa pod okiem trenerów Anny Dulak  i Kazimierza Żurka wywalczyli  dwa medale srebro dziewczęta  Nowak Alicja  Dzięgiel Marcelina Dzięgiel Kinga , natomiast chłopcy wywalczyli brązowy medal   Beker Kacper  Jarosz Kacper  Dulak Karol , należy podkreślić ze zawodnicy większości są z klasy pierwszej gimnazjum a i tak poradzili sobie z gimnazjalistami starszymi od siebie . Natomiast świetnie spisali się  zawodnicy  w kolejnym  Ogólnopolskim  Turnieju w badmintonie w dniu 26 listopada w Bieruniu.  Aleksandra  Słowik   brązowy medal w grze pojedynczej a  w grze podwójnej  z  Emilią Szczęch wywalczyły  srebrny medal natomiast  Karol Dulak dwa  złote medale w grze pojedynczej i  w grze podwójnej.  Prezesem klubu UMKS ,, Junis” jest Pan Krzysztof Bryk.

Ministerstwo Sportu i Turystyki Program Klub

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ,,Junis”  w Szczucinie realizuje Program Klub w ramach środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w okresie od 18.08.2016 do 15.12. 2016r. W ramach programu prowadzone są zajęcia treningowe z terenu Gminy Szczucin.Zajęcia odbywają się na Hali Widowiskowo- Sportowej w Szczucinie, zorganizowany był obóz sportowy od 18-27 sierpnia 2016r, zorganizowanie wyjazdów na basen,zakup sprzętu sportowego,zorganizowanie rodzinnego turnieju integracyjnego dla dzieci i ich rodziców.

Ogólnopolski Turniej w Badmintonie

W sobotę 19.11.2016 w Żyrakowie  odbył się Ogólnopolski Turniej w Badmintonie.  Nasz klub UMKS Junis Szczucin wywalczył kolejne medale na Ogólnopolskim Turnieju. W gronie medalistów znależli  się zawodnicy Emilia Szczęch I miejsce – gra pojedyncza kategoria młodzik młodszy , Aleksandra Słowik II miejsce – gra pojedyncza kategoria młodzik młodszy, natomiast w grze podwójnej  Aleksandra Słowik i Emilia Szczęch zdobyły srebrny medal.Kategoria  młodzika dwa medale wywalczył Karol Dulak. Złoto w grze pojedynczej  a srebro w   grze podwójnej  z kolegą Piotrem Stachowiczem z Strzelce  Opolskie (Brawo!).

Podsumowując UMKS Junis zdobył 2 złote medale, 2 srebrne . To bardzo dobry wynik naszych reprezentantów na co dzień trenujących pod okiem Anny Dulak i Kazimierza Żurka.Gratulujemy wszystkim medalistom.

XVI Turniej w Badmintonie z Okazji Dnia Niepodległości

13.11.2016 roku w Niepołomicach odbyły się co dla niektórych upragnione zawody sportowe. Dlatego upragnione, ponieważ na początku tych zawodów odbyła się ceremonia wręczenia statuetek za osiągnięcie wyniku mistrza województwa w różnych kategoriach z roku 2014/2015. Najlepszymi zawodnikami z województwa małopolskiego okazali się. Julia Warzecha  – kategoria dzieci, Sebastian Walas – kategoria żacy, Ewelina Bogdan – kategoria żacy, Alicja Nowak – kategoria młodzik młodszy. Nasz Klub otrzymał aż cztery statuetki za najlepszych sportowców. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 . Na początku najmłodsi zawodnicy grali. Po kategoriach dzieci i żaków  rozpoczęli starsi zawodnicy :młodzicy młodsi i młodzicy . Następnie  doszło do finałowego momentu-wręczenia nagród i medali przez organizatorów. Po zaciętych pojedynkach z medalami wrócili: