Miesięczne archiwum: Październik 2016

Świetny wynik zawodników ,,Junisa”

W dniu 22 pażdziernika  odbyły się dwa  Ogólnopolskie Turnieje w badmintonie . W Lublińcu męczyli się  zawodnicy Alicja Nowak , Kacper Beker ,Karol Dulak ,a Suchedniowie zostawili poty i przywieżli medale  młodzicy młodsi. Dziewczęta świetnie zagrały  Emilia Szczęch/ Aleksandra Słowik wywalczyły złoty medal i stanęły na najwyższym podium w grze podwójnej , również Emilia Szczęch stanęła w grze pojedynczej na podium zdobywając  brązowy medal. Dziękujemy Państwu Szczęch za pomoc w organizacji turnieju w Suchedniowie. Natomiast w Lublińcu Karol Dulak wywalczył dwa złote medale w grze podwójnej z kolegą  Piotrem Stachowiczem ze Strzelce Opolskie i w grze pojedynczej Karol Dulak  pokonał wszystkich swoich rywali  .

 

 

Wakacje z badmintonem w szczucińskim klubie “JUNIS”

Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy „Junis” w Szczucinie co roku w wakacje i ferie zimowe organizuje atrakcyjne zajęcia dla swoich członków. A co w tym roku? W czerwcu nasi trenerzy pani Anna Dulak i pan Kazimierz ogłosili program wakacyjnego obozu sportowego. Już sama informacja ucieszyła nas bardzo. W tym roku obóz składał się z trzech części;

  • wyjazd kondycyjny do Zakopanego,
  • szkolenia techniczne, gry taktyczne  i pływanie
  • wyjazd kondycyjny do Szczawnicy

2 lipca o godz. 8:00 nasza wakacyjna przygoda zaczęła się wyjazdem na  obóz do Zakopanego.Na trasie do Zakopanego zwiedzaliśmy ruiny zamku w Melsztynie i Czchowie, płynęliśmy promem do groty Św.Świerada w Tropiu, oglądaliśmy lotnisko w Tęgoborzy i Krościenko.Już samo zakwaterowanie w Zakopanem było dla nas nie małą przygodą. Pokoje były wieloosobowe, ale wygodne, udekorowane tradycyjnie po góralsku,  piękne i pachnące świeżością. Jedzenie pyszne. Mile wspominamy wyprawy na Wielką Krokiew, Gubałówkę, Butorowy Wierch oraz  przepiękne widoki na Kasprowy Wierch, Nosal, Czerwone Wierchy czy Giewont.W Zakopanem byliśmy na ciekawym koncercie  sławnego zespołu ,,Piersi”. Każdy z nas otrzymał od organizatorów koncertu opaskę na rękę z napisem ,,Czyste Tatry”, wodę mineralną, soczyste jabłko –  najstarsi otrzymali również koszulki z napisem ,,Czyste Tatry”.Jeden dzień mieliśmy pochmurny więc skorzystaliśmy z najlepszego aquaparków w Polsce – „ ZAKOPIAŃSKICH TERM” – z szybkimi zjeżdżalniami  wodnymi i z  „ dziką rzeką ‘’ .Kto nie był na Krupówkach /nasza koleżanka Julcia na Krupówki mówi Kroplówki/ ten podobno nie był w Zakopanem, więc i my spacerowaliśmy po tej znanej ulicy pod Giewontem.W drodze na Krupówki odwiedziliśmy zabytkowy drewniany kościółek i cmentarz na „Na Pęksowym Brzysku” na którym znajdują się piękne nagrobki wielu znanych  pisarzy, poetów, artystów oraz zacnych ludzi Podhala.Kolejne wakacyjne atrakcje zaczęły się dopiero 18 sierpnia. Była to kolejna część; obóz dochodzący na Hali Sportowej w Szczucinie. Codziennie w godzinach dopołudniowych odbywały się treningi techniki gry w badmintona, a po południu albo gry sportowe albo wyjazd do Parku Wodnego w Tarnowie, oczywiście z obowiązkową wizytą McDonaldzie. Treningi prowadzili trenerzy pani Anna Dulak i pan Kazimierz Żurek . Na koniec każdego treningu były emocjonujące losowania nagród-niespodzianek i posiłek regeneracyjny.Z niecierpliwością czekaliśmy na trzecią część obozu czyli na wyjazd do Szczawnicy. Rozmowy były tylko o tym. W końcu doczekaliśmy się! Pod koniec wakacji 24 sierpnia ruszyliśmy w stronę Pienin. Zakwaterowanie i wyżywienie mieliśmy w zabytkowym pensjonacie ,,Shalay II”.

Na wycieczce – podobnie jak w Zakopanem-  towarzyszył nam przewodnik/opiekun/nauczyciel wesoły pan Czesław przygrywajacy nam na „heligonce”.

Na tym wyjeździe pokazaliśmy na co nas stać. Zdobyliśmy aż trzy góry : Palenicę, wyższy Czertezik i przez Wąwóz Homole dostaliśmy się na sam szczyt najwyższej góry w Pieninach – góry Wysokiej. Na Czerteziku biegaliśmy wokół słupka granicznego przez co wielokrotnie przekraczaliśmy granicę Polsko-Słowacką. W nagrodę za zdobycie szczytu na Palenicy – podobnie jak na Gubałówce w Zakopanem – wykonywaliśmy szalone zjazdy na saneczkach.

Spacerując po uzdrowisku Szczawnica szliśmy przez część uzdrowiskową, park zdrojowy, pięknym skwerkiem obok rzeczki Grajcarek, pod kolejką linową na Palenicę zatrzymując się przy straganach by zobaczyć lub kupić pamiątki.

Jedną z ważniejszych części obozu był chrzest nowych zawodników, na którym były ciekawe wyzwania dla nowych obozowiczów. Każdy z nich musiał wykonać trudne i wymagające dużej odwagi  zadania  po to, by mógł być dopuszczony przed majestat samego KRÓLA GÓR.

W obozie uczestniczyło 47 osób. Miło wspólnie spędziliśmy czas, gdzie oprócz górskich wypraw, wielu wymienionych i nie wymienionych atrakcji śpiewaliśmy oraz rozmawialiśmy wesoło.

Na koniec obozu 27 sierpnia odbył się bardzo emocjonujący BADMINTONOWY TURNIEJ INTEGRACYJNY. Wszyscy uczestnicy obozu podzieleni na grupy wiekowe grali w turnieju w parze  ze swoimi rodzicami. Wyniki i zdjęcia z turnieju i obozu znajdują się na stronie naszego klubu; http://junisszczucin.c0.pl  - zapraszamy do obejrzenia.

A co piszą sami obozowicze?

Jarosz Kacper„Te wakacje są niezwykle udane” „Byliśmy z siebie zadowoleni i dumni” „Obóz ten był fenomenalny, a całe wakacje z badmintonem były super!!!’

Kinga Dzięgiel „Do domu wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, z myślą o kolejnej wycieczce”. „Nie możemy się doczekać kolejnych wyjazdów!”

Oliwia Kostecka  i Julcia Zielińska „Zapisanie się do Junisu to bardzo ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu”„Z ochotą czekamy na następny obóz!”

Marcelina Dzięgiel „Było czasami ciężko, ale jak zwykle daliśmy radę”

Gabrysia Dzięgiel „Obóz był  bardzo udany” „Było bardzo fajnie”

K.acper Beker i Sebastian Walas „Spędziliśmy miło czas”, „Z każdego z nas tryskała radość z przeżytych emocji.”, „Gdybyście zobaczyli uśmiechy na naszych twarzach, zrozumielibyście, że był to dla nas bardzo udany obóz. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszych wspomnień zachęcimy was do wstąpienia w szeregi klubu JUNIS.”„Gdy się wyspinaliśmy byliśmy z siebie dumni”

Na koniec można powiedzieć , że klub JUNIS w Szczucinie stworzył  wiele atrakcyjnych form wakacyjnego odpoczynku. A na nowy rok sportowy planujemy …… ale to już całkiem inna historia.

 

Autorzy

                                                                                                         Ewelina Bogdan

                                                                                                        Oliwia Burzy

                                                                                                        Łucja Dudkiewicz

Rymowanki uczestników obozu.

Nasza góralska przygoda ”

Jak zapewne wszyscy wiecie,

Tatry-to góry najpiekniejsze w świecie.

Stolica ich Zakopane,

wielu turystom jest znane.

Z zapałem wszyscy wędrowali,

Gubałówkę zdobywali.

Wszędzie wspaniała przyroda,

więc powracać było szkoda.

Są Krupówki, Morskie Oko,

a patrząc bardzo wysoko

olbrzymi Giewont wspaniały,

godzien największej pochwały.

Skocznie też widzieliśmy

i poskakać bardzo chcieliśmy,

lecz tylko na pocieszenie,

popływać mogliśmy w basenie.

Taki wyjazd fajna sprawa,

dla wszystkich super zabawa.

Wspominać długo będziemy

i znów w góry jechać chcemy.

Opracowały: Alicja Nowak

Paulina Przybyło

Zuzanna Chrabąszcz

Amelia Lech

Szczawnica 2016 rok

Dzisiaj wszyscy się wyspali,

I wycieczkę planowali,

Dość rutyny życia,

Bo tyle miejsc jest do odkrycia…..

Ze Szczucina wyruszamy

i  Pieniny odwiedzamy.

Spójrz- przed nami jest Szczawnica!!

Jej urok nas zachwyca,

Pan Żurek jadąc ciekawie opowiada,

W naszych głowach wiedzę krajoznawczą układa.

Sczawnica jest piękna bardzo urokliwa,

Fajne ma widoki-każdy ją podziwia.

 

Opracowały: Gabriela Dzięgiel

                      Julita Bartoszek

                     Weronika Michułka

 

 

Zakończony Turniej w Żyrakowie i Suchedniowie

8 pażdziernika  2016r.odbyły się dwa turnieje Ogólnopolski Turniej w Żyrakowie, oraz Festiwal w Suchedniowie. Nasi zawodnicy brali udział w obydwu turniejach .  Bardzo dziękujemy Panu Kamilowi Beker za pomoc w organizacji  zawodach w Żyrakowie.                                                      W kategorii żacy nasze dziewczynki stanęły na podium: Oliwia Kostecka zajęła drugie miejsce tuz za nią Julia Zielińska, w kategorii młodzik srebrny medal wywalczyła Kinga Dzięgiel, natomiast Ala Nowak po zaciętych pojedynkach wywalczyła miejsce czwarte. Natomiast w Ogólnopolskim Turnieju w badmintonie w Żyrakowie podium zdobyły  kategorii młodzik młodszy Emilia Szczęch i Aleksandra Słowik  zdobywając brązowy  medal w grze podwójnej  , natomiast Karol Dulak dwukrotnie stanął na podium w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej  z kolegą Piotrem Stachowiczem.  Gratulujemy zawodnikom .