Miesięczne archiwum: Marzec 2016

Mistrzostwa Małopolski rozegrane w Niepołomicach

158 zawodników i zawodniczek  z całego województwa małopolskiego wzięło udział w kolejnym turnieju w badmintonie zorganizowanym przez UKS Spartakus Niepołomice. Kto okazał się najlepszy w wywijaniu rakietką? 4 boiska do badmintona, różne kategorie wiekowe. Turniej rozgrywany był przez dwa dni w hali sportowej w Niepołomicach. Turniej, na który zjechali młodzi badmintoniści z różnych zakątków małopolski m.in. Krakowa, Ropicy Polskiej, Niepołomic, Tomic i oczywiście Szczucin.
Licznie zgromadzona w Niepołomicach w hali publiczność, która przybyła oglądać zmagania zawodników z pewnością się nie rozczarowała. Poszczególne mecze były długie i zacięte. Wszyscy musieli wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Stąd też o ostatecznych wynikach decydowały często ostatnie akcje spotkań. Miejsca na podium w poszczególnych grupach wiekowych gier zostały wyróżnione medalami oraz nagrodami rzeczowymi.
Klasyfikacja w poszczególnych grupach wiekowych była następująca:

kategoria wiekowa dzieci dziewczynki

I miejsce Julia Warzecha

III miejsce Amelia Kolano

III miejsce Anna Wróbel

Kategoria wiekowa żacy dziewczynki

II miejsce Bogdan Ewelina

Kategoria wiekowa żacy chłopcy

I miejsce Sebastian Walas

III miejsce Przemysław Kordos

Kategoria wiekowa młodzik młodszy dziewczynki

I miejsce Alicja Nowak

II miejsce Emilia Szczęch

Kategoria wiekowa młodzik dziewczynki

II miejsce Marcelina Dzięgiel

III miejsce Julia Miziarska

Kategoria open dziewczęta

I miejsce Julia Miziarska / Marcelina Dzięgiel

III miejsce Karol Dulak/Jakub Morawski

MISTRZOSTWA POLSKI WOJEWÓDZTW DRUŻYN MIESZANYCH

W dniach 05-06.03.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Żyrakowie odbyły się Mistrzostwa Polski Województw Drużyn Mieszanych Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie. W zawodach wystąpiło 19 drużyn z 9 województw , tj.: Wielkopolska, Mazowieckie, Opolskie, Dolnośląskie, Śląskie, Podlaskie, Świętokrzyskie, Małopolskie Podkarpackie.Z naszego klubu UMKS Junis Szczucinie dwie zawodniczki reprezentowały nasz klub oraz województwo małopolskie podczas Mistrzostw Polski.

Emilia Szczęch , Aleksandra Słowik